Close

Pánská sportovní peněženka na zip – jak vybrat tu nejspolehlivější?

Správná pánská sportovní peněženka vás podrží v každé náročné situaci.

Nebude vás zbytečně omezovat při venkovních aktivitách. Nedovolí, aby se vám mince rozsypaly po zemi nebo se zákeřně schovávaly na dně batohu. A rozhodně se nebudete stydět vytáhnout ji ani v zapadlé horské hospůdce ani v centru velkoměsta.

 

Čtěte dál a dozvíte se, co by nemělo správné sportovní peněžence chybět a u kterých značek se můžete bez obav porozhlédnout po novém kousku.

Pánská sportovní peněženka se skvěle hodí k různým příležitostem. Můžete ji mít s sebou do školy, do práce, na odpolední sraz s kamarády v pizzerii. Pokud ale chcete, aby vám dobře posloužila také při outdoorových aktivitách, jako je turistika, cyklovýlety, horské zimní radovánky, inline řádění, ale také spousta dalších pohybových aktivit, potřebujete peněženku, na kterou se budete moci 100% spolehnout.

pánská sportovní peněženka guiksilver darkdenimthunderbolt

Co nesmí chybět správné sportovní peněžence

Aby vám peněženka spolehlivě sloužila a nepřekážela, měla by mít:

1. optimální velikost

Velikost je kritická hlavně u dámských peněženek, které se dělají v různých velikostech, včetně těch opravdu dlouhých. Pánské peněženky se většinou vyrábějí menší, takže jsou více skladné. Každopádně myslete na to, že peněženka by se vám měla (aspoň teoreticky) vejít do zadní kapsy u kalhot, nezavazet, ale zároveň být dostatečně prostorná, aby se vám do ní vešlo vše, co v ní potřebujete mít.

Je proto někdy třeba volit kompromis. Pokud v peněžence budete nosit i doklady, při výběru myslete hlavně na ty největší. Občanský průkaz staršího formátu už sice pomalu mizí, ale třeba takový žákovský průkaz pro dojíždějící studenty s velikostí cca 10,5 a 7,5 centimentrů (viz obrázek) vás může nemile potrápit.

žákovský průkaz

2. šikovnou kapsu na mince

Pokud všechny mince nenecháváte jako spropitné, určitě volte peněženku, která má kapsu na mince uzavíratelnou na zip. Jedině tak si budete moct být jistí, že se peníze nerozkutálejí v tu nejméně vhodnou chvíli. Jiné typy zavírání než zip mohou způsobit, že mince budou peněženkou propadávat. Když ne hned od začátku, tak riziko značně stoupne s tím, jak se peněženka bude opotřebovávat.

3. spolehlivé materiály

Určitě nechcete peněženku, která bude vypadat jako vytažená z popelnice. Proto taky musí něco vydržet. Musí mít precizní prošití, aby se nezačala párat.

Nezapomeňte také, že s každou neobvyklou ozdobou navíc (různé kovové ozdoby, výrazně vystouplé nášivky) se snižuje praktičnost sportovní peněženky. Ozdůbky se vám můžou začít zachytávat o předměty, odchlipovat se a vůbec budou při řadě aktivit jen zbytečné. Možná vypadají dobře, ale rozmyslete si, zda vám konkrétně při vašich aktivitách nebudou akorát překážet.

4. styl, který vás bude vystihovat

Pánské sportovní peněženky mohou být hravé a veselé, s pestrobarevnými vzory i různými postavičkami. Jako např. tato sportovní peněženka Dakine Vert Rail:

pánská sportovní peněženka Dakine Vert Rail s postavičkami

Bývají ovšem také v klasických jednobarevných nebo dvojbarevných variantách často s černou barvou. Hodně oblíbené jsou skate peněženky. Pánské sportovní peněženky se liší i tvarem, vnitřním uspořádáním.

Určitě je z čeho vybírat.

Které značky mají mezi pánskými sportovními peněženka největší jméno?

Značkové pánské sportovní peněženky, které stojí za to

Pánská sportovní peněženka Dakine

Dakine je top značka mezi batohy. Co se ale týče sportovních peněženek, rozhodně nezůstává pozadu. Vybrat si můžete z pestré škály vzorů i uspořádání peněženek. Nabízí jednoduché a praktické kousky uzavíratelné na suchý zip, kam se vejdou i velké doklady,

pánská sportovní peněženka Dakine Vert Rail uvnitř

ale i spousty jiných typů peněženek. Mezi ty nejzajímavější pak patří cestovní peněženky. Mají spousty praktických přihrádek na cestovní doklady a cizí měny, ale také třeba i poutko k uchycení tužky.

cestovní peněženka Dakine 2 v 1

 

Pánská sportovní peněženka Quiksilver

Quiksilver je tradičním výrobcem pánské sportovní módy a jeho peněženky stojí opravdu za to. Mohou se pochlubit nejen skvělým designem, ale i kvalitním propracováním.

Vybrat si můžete opět z řady barevných kombinací typických pro pánský sportovní styl. Potěšit vás ale můžou i střídmější barevné kombinace jako například černé s šedou této sportovní peněženky Quiksilver Freshnessplus.

pánská sportovní peněženka Quiksilver Freshnessplus šedá

 

Pánská sportovní peněženka LOAP

Pokud pátráte po pánské sportovní peněžence na zip, zkuste se ještě podívat na peněženky z dílny LOAP. Patří rovněž mezi přední sportovní značky a ve světě pánské módy umí šikovně chodit.

pánská sportovní peněženka loap club wallets

Cena značkových pánských sportovních peněženek potěší

Výhodou pánských sportovních peněženek je, že i světově proslulé značky se dají běžně sehnat za ceny pod 1000 Kč. Často i pod 500 Kč a méně. Můžete tak získat stylový kousek z dílny uznávané sportovní značky, který je zároveň navržený, aby něco vydržel.

A o to jde. Peněženka je mimo jiné důležitá praktická pomůcka.

I když ji po většinu času budete nosit někde skrytou, měla by vám maximálně „sednout“.

 

 

Pánská sportovní peněženka na zip – jak vybrat tu nejspolehlivější?
4 (80%) 6 votes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *