Close

Kabelka s peněženkou – set nebo volná kombinace? Slaďte se.

Kabelka s peněženkou by spolu měly ladit. Stejně jako celý váš outfit.

To ale neznamená, že existuje jen jediná správná cesta, jak toho docílit. Nenechte si nic diktovat a zvolte si sami, který způsob bude ten váš.

 

Existuje více možností, jak přistoupit k výběru kabelky a peněženky a neuvíznout v hlubinách špatného stylu. Připomeňte si 3 nejčastější varianty a vyzkoušejte i žhavý tip pro super sladěný vzhled.

Která z těchto 3 cest je vašemu stylu nejbližší?

1 Kabelka s peněženkou – set

Každá nová sezóna s sebou přináší i nové módní kolekce. Designéři představí materiály a vzory, které budou nejvíc in a z nich nechají ušít celé kolekce. Není proto výjimkou, že si můžete pořídit v tomtéž designu i peněženku s kabelkou. Často je k mání hned několik různých variací. Vybírat tak můžete z velké prostorné kabely, ale i crossbody, peněženky na zip i na patent.

Příkladem jsou třeba Desigual kabelky a peněženky a jejich kolekce:

Desigual kabelky a peněženky Birdpalm

Podobně tvoří i česká značka Dara bags. Z jednoho vzoru látky vznikají různé varianty peněženek a různě velké a střižené kabelky.

Dlouhou dobu se na výsluní hřejí vzory se sovami. Nově se třeba ujímá i tento nápaditý vzor s barevnými pírky:

kabelka s peněženkou Dara bags set s pírky

U výrazných vzorů, jaké má Desgial a Dara bags, si musíte dát obzvlášť pozor, co se k čemu hodí.

Můžete si vybrat třeba béžovou kabelku s černými pařížskými motivy a k ní úplně jiný vzor peněženky – ten by však měl být také v pařížském stylu. Budete ale vypadat jako od kolotoče, pokud si k podobné vintage kabelce zvolíte peněženku s pestrobarevnými veselými sovičkami.

Proto se vyplatí udělat si hned dvojnásobnou radost a pořídit si v tomtéž vzoru kabelkou rovnou s peněženkou. Tohle 100% sladění se u těchto výrazných vzorů rozhodně vyplatí.

Využít ho ale můžete i u méně nápadných a elegantních kousků. Skvěle to bude vypadat u dvojbarevných kombinací – třeba černé s bílou jako u této kabelky s peněženkou Fiorelli:

peněženka s kabelkou fiorelli černobílý set

2 Kabelka s peněženkou od stejné značky

Pokud patříte mezi ty, kdo nechtějí mít úplně stejný vzor kabelky s peněženkou, ale přesto chcete dosáhnout co nejlepšího sladění, zvolte kabelku s peněženkou od stejné značky.

Můžete vybírat z aktuálních kolekcí. Často v nich najdete kousky, které sice nejsou stejné, ale pasují k sobě dokonale. Vždyť jednotlivé kousky se nenavrhují izolovaně. Naopak snahou je především ukázat, jak skvěle vše vypadá na modelce a jak báječně to může vypadat i na vás.

Fotky modelek by vás proto měly hlavně inspirovat, jak spolu vše sladit.

Podívejte se třeba na tuto snímek z focení doplňků značky Lylee. Černá kabelka s červenou peněženkou Lylee k sobě půjdou báječně.

kobinace červené peněženky a černé kabelky lylee

3 Na doplňcích záleží

Peněženku můžete také zkombinovat s celou řadou dalších doplňků. Můžete zvolit stejný vzor pro peněženku, kosmetickou taštičku, pouzdro na brýle nebo třeba pouzdro na doklady.

Jednotlivé kousky můžete pořídit samostatně, ale někdy se prodávají přímo v jediném setu jako třeba tento set peněženky a pouzdra Guess:

peněženky Guess Cleopatra Quilted Pouch Set

Pokud se do některého vzoru přímo zamilujete, vyzkoušejte kombinovat třeba i s dalšími kousky – opaskem, deštníkem, … někdy je toho zkrátka spousta. Podobně jako u této kolekce z dílny Roxy:

Roxy peněženka, penál, batoh, taška a opasek.

Tip pro perfekcionistiky

Když peněženku prezentuje na fotce modelka, všimněte si, jaký má lak na nehty.

Modelka většinou peněženku svírá smyslně a přesto, že největší detail je samozřejmě kladen na peněženku, opět musí vše dokonale ladit, aby peněženka v ruce vypadala co nejlépe.

kožená peněženka Lylee Bonnie Red

Vypadá to nějak podobně, když u pokladny vytahujete svou peněženku? Pokud ne, je stále na čem zapracovat. Vytáhněte svou zásobárnu laků na nehty a vyberte ty, které budou nejlépe ladit s vaší peněženkou.

Zkuste si pár snímků sebe sama a vyzkoušejte si kombinace peněženky nejen s lakem na nehty, ale třeba i s různými šperky – náramky, prsteny. S výsledkem se můžete pochlubit přátelům na sociální síti nebo si jen sama sobě odpovědět, jak moc vám to ladí.

Nebo by to chtělo ještě na tom zapracovat?

 

 

Kabelka s peněženkou – set nebo volná kombinace? Slaďte se.
5 (100%) 3 votes