Close

Jakou barvu peněženky podle feng shui pořídit a co dalšího si ještě ohlídat

Oblast financí je jednou z těch, se kterými vám pomůže učení feng shui. Jak to ale funguje v praxi?

V tomto článku se dozvíte, jakou velikost či barvu peněženky zvolit, proč se říká, že červená peněženka drží peníze a odnesete si řadu dalších tipů, aby se vám ve finanční oblasti dařilo.

 

Nejprve ale začněme krátkým příběhem.

Kamarádka Petra žije se svým přítelem, který podniká. Bohužel se mu ale delší čas nedaří úplně ideálně. Doma tak mají finanční těžkosti a z toho vyplývající nepohodu.

Petra o učení feng shui už párkrát slyšela –  hlavně v souvislosti s tím, jak si doma uspořádat nábytek. Více se však o něj začala zajímat teprve nedávno, když zjistila, že feng shui radí, jak správně nasměrovat energie, a tedy rovněž energii peněz.

Ta myšlenka se jí hodně zalíbila. Našla si nějaké tipy, co by jí mohlo pomoci a řekla si, že to vyzkouší. Nemůže tím rozhodně nic ztratit, ba právě naopak – hodně získat. A tak hurá na to.

Dle rady feng shui Petra pořídila tři čínské penízky a vložila je příteli do peněženky. A čekala, co se bude dít.

A jaký byl výsledek? Nejen, že se přítelovy příjmy nevylepšily, ale dokonce neměl najednou tržby téměř žádné. Petra byla zoufalá. Netušila, kde se mohla stát chyba. Není ale ten typ, který všechno rychle vzdá, a tak začala pátrat, v čem by mohl být zakopaný pes.

Proč čínské penízky pro Petru a jejího přítele nezafungovaly?

Čínské učení feng shui (feng-šuej) se zabývá tím, jak dosáhnout harmonie v prostoru a umožnit energiím nerušeně plynout. Aby energie plynula žádoucím směrem, musí tak být vše v souladu. V oblasti financí to tedy znamená, že musíte posuzovat všechny složky, které mohou vaši finanční situaci ovlivňovat.

tři čínské penízky do peněženky

Petra se zaměřila pouze na jednu složku a ostatní vůbec neřešila. Jenže feng shui je o práci s energií. Ne o tom, že si koupíte jeden magický předmět a vaše problémy se rázem vyřeší. Na druhou stranu pokud už by u Petry a jejího přítele energie směřovaly správným směrem, pořízení jednoho vhodného předmětu se vztahem k peněžní oblasti by pomohlo. Tok energií peněz by to umocnilo.

Co tedy Petra mohla udělat lépe? A co pro zlepšení své finanční situace můžete udělat vy?

Feng shui a finance

Dřív, než Petra pořídila čínské penízky a vložila je příteli do peněženky, měla řešit tyto otázky:

 • do jaké peněženky chce penízky vložit, jak vypadá?
 • jak přítel s peněženkou zachází?
 • co v peněžence všechno nosí?
 • jak to vypadá s přítelovým vztahem k penězům?
 • jelikož jde o problém tržeb, není také disharmonie v oblasti jeho kariéry?

Nad čím vším se tedy zamyslet, abyste poznatky feng shui užili maximálně ve svůj prospěch?

Peněženka podle feng shui

Peníze dáváte do peněženky. Proto má peněženka silný vztah k penězům, stejně jako všechny další předměty, které do peněženky ukládáte. Podle feng shui musíte posuzovat také sílu spojení. Které věci tedy mají nejbližší vztah k penězům?

Peněženka má mocný vztah k penězům a zároveň k vám osobně.  Několikrát denně ji držíte přímo v rukou. Jde tak o velmi těsné spojení se silným vztahem k vaší osobní finanční situaci.

Jak vybrat peněženku podle feng shui

Výběr peněženky rozhoduje o tom, zda k nám bude peněženka peníze přitahovat nebo je od nás bude odpuzovat.

peněženky v regálu

Peněženka vysílá do vašeho okolí energie a zprávy o vašich postojích k bohatství a hojnosti, k vaší ochotě přijímat i dávat. Je důležité, abyste nejdříve dobře pochopili, jak toky energií fungují a naučili se s nimi pracovat.

Barva peněženky podle feng shui

Barva ve feng shui je nositelem nejsilnější energie. Proto je výběr správné barvy peněženky jedním z nejdůležitějších.

Černá, hnědá a červená peněženka – to jsou nejčastější barevné varianty, které nosíme. Co o těchto barvách ale soudí feng shui?

Proč by měla být peněženka červená

Ideální je vybrat peněženku v barvách úspěchu a bohatství, tedy v barvě červené nebo zlaté.

zlatá peněženka tamaris tara cognac

Červená peněženka je volbou číslo jedna. Přináší prosperitu, hojnost a bohatství. Aktivuje finance a příležitosti na získání peněz. Také chrání před nepřátelskou energií, která způsobuje nadměrný odliv finančních prostředků. Nepřátelská energie by mohla na vaše finance působit v podobě:

 • pokut a sankcí,
 • rostoucím úrokům u půjček a úvěrů
 • nutných výdajů na opravy (rozbitá pračka, auto)
 • ztrát a krádeží vašich cenných věcí
 • vysokému doplatku za energie
 • výdajů na léky a zdravotní ošetření
 • dalších nutných výdajů

Pokud jste někdy slyšeli, že červená peněženka drží peníze, vězte, že je tomu skutečně tak. Ideální peněženkou by tak mohla být taková, která je v červené barvě se zlatými ozdobami či zapínáním, jako např. tato červená peněženka Doca:

dámská červená peněženka Doca

Další vhodné barvy peněženky podle feng shui

Hnědá je barvou půdy a stability. Jako barva peněženky je hnědá velmi prospěšná – přináší vyrovnanost a klid a financím dodává rovnováhu.

Zelená je barvou nových začátků a symbolizuje růst a vývoj. Zelená peněženka je dobrá volba, pokud začínáte s něčím novým – rozjíždíte nový podnikatelský záměr, chystáte se na delší čas do ciziny, máte nové zaměstnání.

Černá a tmavě modrá jsou barvami vodního elementu a jsou svázány s bohatstvím samotným. Vodní element se stává symbolem finančního toku, který bude rovnoměrně přinášet peníze do vaší peněženky.

Nevhodné barvy peněženky

Ovšem pozor. Na modrou barvu peněženek existují mezi učenci feng shui rozporuplné názory. Nemáte totiž jistotu, že peníze potečou do peněženky a ne opačným směrem.

tmavě modrá peněženka Doca 64849

Modrá totiž může symbolizovat rovněž odtékající vodu. Rozhodně se však vyhněte světle modrým a tyrkysovým peněženkám. Světle modrá barva je barvou vzduchu. Světle modrou peněženkou peníze pouze prolétnou jako vítr, ale neudrží se tam.

Také peněženka, která hraje všemi barvami nebo je jinak hravá a žertovná nebude mít podle feng shui dobrý vliv na vaše finance. Bude bohužel vysílat do okolí signály o vaší lehkovážnosti a penízky se v ní příliš neudrží. Tyrkysová peněženka s pestrými květinovými motivy vás může snadno zlákat. Ale tyrkysová barva s květinovým vzorem – to je kombinace pro vaši finanční stabilitu velmi nebezpečná.

tyrkysová peněženka dakine lumen pualani blue canvas

Hodně důležitá je také sytost barvy. Čím sytější barva bude, tím intenzivněji bude působit.

Vhodné jsou teplé barvy, chladným barvám se vyhněte.

Další vlastnosti top peněženky podle feng shui

Také další charakteristiky vaší peněženky jsou důležité. Jak bude na vaše finance působit materiál, značka nebo velikost peněženky?

Přírodní materiál představuje živou energii, a ta přitahuje peníze daleko silněji. Peněženka z přírodní kůže tak bude vábit peníze do vaší peněženky rychleji. Kombinace hnědé barvy a přírodní kůže peněženek Lagen přitáhne vždy více peněz, než musíte utratit na výdajích.

dámská hnědá kožená peněženka Lagen

Daleko účinnější je také dostatečně prostorná peněženka. Vaše peněženka by měla být dost velká na to, aby se v ní peníze necítily nijak stísněně. Bankovky byste v ní neměli mít nějak ohnuté nebo pomačkané. Vždy je také dobré pořídit si o něco větší peněženku, než doopravdy potřebujete. Peníze se budou snažit vyplnit zbývající volné místo.

Má-li peněženka nějaké zdobení, je vhodné jej volit ve zlaté barvě. Samozřejmě platí, co bylo uvedeno už výše – zlatá je symbolem bohatství a dostatku.

Feng shui a značkové zboží

Myslíte si, že je podle feng shui důležité, jestli je vaše peněženka značková? Feng shui není přece protivná kolegyně, které vás posuzuje podle toho, jestli máte značkové věci nebo ne. Přesto značka podle feng shui může hrát důležitou roli.

Když přemýšlíte o tom, co by asi podle feng shui bylo dobré nebo ne (ať už jde o peníze či jinou oblast života), uvažujte následovně. Představte si, co danou volbou asi vysíláte do okolí za signály a co tyto signály ve vztahu k oblasti, kterou řešíte, obvykle znamenají. Takové energie se vám pak budou vracet.

Jak zacházet se svojí peněženkou

Pokud tedy chcete přitáhnout do svého života více peněz a víte, jak silně je ve feng shui peněženka spojená s vaší finanční situací, musí být peněženka vždy v co nejlepším stavu.

Peněženka tedy musí být:

 • dobře udržovaná
 • kvalitní
 • drahá
 • zcela bezvadná
 • neopotřebovaná
 • uspořádaná
 • nikdy ne přecpaná

opotřebená peněženka

Jakékoli vady, šmouhy, škrtance, opadané ozdoby, otrhané nitě a jiná viditelná opotřebení vysílají do okolí zprávy, že peněženka nemá u vás dostatečnou důležitost a není dobře opečovávaná. To symbolizuje leledabylost a lehkomyslnosti ve vztahu k vaší schránce s penězi a tudíž k penězům samotným.

Krásná, nová peněženka je to nejlepší, co může být. Pořízením nové peněženky obnovíte energetické toky, čímž podpoříte proudění bohatství.

Nicméně není reálné mít neustále novou peněženku. Proto alespoň dbejte na její údržbu a zásadně nepořizujte novou peněženku s jakýmikoli vadami. Nikdy nepořizujte peněženku z druhé ruky. Nikdy si nemůžete být jistí, jaké energie si ponese po svém předchozím majiteli.

Důležité je také koupit peněženku co nejdražší, protože platí, že peníze budou přitahovat další peníze. A peníze investované do kvalitní „peněžní schránky“ budou účinkovat opravdu silně.

V podstatě tedy není důležitá ani tak značka peněženky jako to, aby peněženka byla drahá a kvalitní. Nicméně platí, že značkové peněženky jsou obvykle draží než ty neznačkové. Proto ve výsledku lze doporučit, abyste se po nové peněžence rozhlédli mezi značkovým zbožím.

značky peněženek a jejich loga

Značkovou peněženku však v každém případě pořiďte tehdy, pokud víte, že při kýženém zlepšení vaší finanční situace  byste si za nově získané peníze rádi pořídili mimo jiné i značkové věci. Peníze na toto zboží by tedy měly pocházet ze značkové peněženky, chcete-li podpořit, aby k tomu skutečně došlo a uskutečnilo se to co možná nejrychleji.

Podobně pokud toužíte po luxusních věcech, měla by i vaše peněženka být opravdu luxusním kouskem. Investice do peněženky se vám náležitě vrátí.

Řekni mi, co nosíš v peněžence a já ti řeknu, jak se ti bude finančně dařit

V peněžence byste měli vždy udržovat řád a pořádek. Každá věc by měla mít své vyhrazené místo. Bankovky byste měli od mincí ukládat odděleně.

Většina lidí nosí v peněžence mnohem více věcí než jen peníze. Zejména pak platební a věrnostní karty, fotky, účtenky,… Je to ale správně?

Které věci podle feng shui do peněženky patří a které byste rozhodně měli okamžitě vydělat?

peněženka s kartami

Peněženka je v zásadě určená pouze k přenášení peněz a následnému placení. Vše ostatní je v ní tak nějak navíc. Do peněženky ovšem můžete přidat některé předměty speciálního významu, které posilují příliv bohatství. Které to jsou?

 • váš osobní talisman pro hojnost, např. zlatý pyrit, tygří oko, čtyřlístek
 • červená obálka
 • bankovka, kterou jste dostali od bohatého člověka (firmy)
 • čínské mince převázané červenou stužkou
 • cizí měna s vyšší hodnotou než má česká
 • šupinku z kapříka

Větší hojnost vám zaručí, pokud do peněženky umístíte červenou obálku (připomeňte si význam červené barvy ve vztahu k finanční oblasti), ale také třeba šupinku z kapra. Říká se také, že díky třem šupinkám z vánočního kapra, se vás budou peníze držet celý rok. Naopak bude-li šupinka starší než jeden rok, přinese vám to smůlu.

šupiny z kapra

Podstatné je také to, že vaši peněženku nesmíte nikdy zcela vyprázdnit.

Je také je velmi vhodné, abyste si vyhradili bankovku co možná největší hodnoty, a tu stále ve vaší peněžence nosili – nikdy ji neutratili. Pokud se vám podaří získat bankovku od bohatého člověka či firmy, je právě tato vhodným adeptem na trvalé místo ve vaší peněžence. Taková bankovka bude přitahovat bohatství jako žádná jiná.

Co nepatří do peněženky

Do peněženky za žádných okolností nepatří účtenky. Jsou symbolem energie peněz, které už od nás odešly. Nechcete přece aby vám utekly i všechny ostatní.

účtenky

Stejně tak byste v peněžence neměly nosit kreditní karty. To jsou karty, kterými se zadlužujete bankovní společnosti, a pak to každý měsíc musíte bance splatit. Obyčejné platební karty (správně nazývané debetní) vám dluh vůči bance nepřináší, protože čerpáte rovnou své vlastní vydělané peníze na bankovním účtu. Přesto byste měli zvážit pořízení samostatného pouzdra na nejrůznější vaše karty a doklady. Poslouží vám k tomu zejména dokladovky, jako třeba tato kožená dokladovka Lagen:

červená kožená dokladovka Lagen

Proudění energií to jedině prospěje a kromě toho je to mnohem bezpečnější v případě ztráty či krádeže vaší peněženky.

Teď budete možná zklamaní, ale ani fotografie blízkých do peněženky nepatří. Je to hlavně z toho důvodu, že fotky znázorňují vaše osobní pouta přinášejí úplně jiný druh energie, který s energií peněz nemá vůbec co dělat.

Teď už tedy víte, jak je důležité se o peněženku dobře starat, jak vybírat novou peněženku i co v peněžence nosit. Jestli si vzpomínáte na příběh Petry v úvodu článku, možná víte, že chybí probrat ještě něco.

Váš postoj k penězům

Váš vztah k penězům ukazujete právě tím, jakou volíte peněženku a jak s ní zacházíte. Ovšem také třeba tím, jak o penězích uvažujete i jak o nich mluvíte nahlas. Nikdy není dobré na peníze a vaši finanční situaci nadávat. Nevyjadřujte se o penězích negativně. Nespojujte peníze s negativními energiemi. Budou se vás pak držet.

Odpusťte si tedy ve vlastním zájmu průpovídky typu: „všechno se zdražuje, mám málo peněz, zase tak vysoký účet za elektřinu“. Nevyjadřujte se jako by peníze včetně jejich nedostatku činily váš život horším.

Tyto tipy na podporu bohatství můžete vyzkoušet

Závěrem ještě pár tipů na podporu bohatství.

Nikdy nepočítejte peníze v přítomnosti druhých, a to ani příbuzných. Lidská závist je velmi silnou negativní energií a negativní energii byste vaše peníze neměly vystavovat.

Peníze nikdy nedávejte z ruky do ruky. Při placení peníze položte na pult nebo na stůl.

placení hotovostí

Pokud máte ze všech těch tipů co dělat a nedělat v hlavně poněkud zmatek, zkuste si to zjednodušit a prostě se řídit následujícím. Myslete na to, jak penězům udělat co nejlepší prostředí, do kterého se budou těšit.

Peníze rozhodně nebudou chtít do ošklivé, neudržované peněženky, ve které panuje chaos. Nebudou chtít být stlačené ani zmuchlané. Nebudou rádi pobývat ani v peněžence, kde je spousta sousedů zcela jiného ražení (vstupenky, fotky, členské a věrnostní karty, vizitky) a už vůbec ne se sousedy nabitými negativní energií (účtenky, kreditky).

Když peníze budou vědět, že jim u vás bude dobře, zavítají mnohem raději právě do vaší peněženky než do nějaké cizí.

 

Jakou barvu peněženky podle feng shui pořídit a co dalšího si ještě ohlídat
4.3 (86.67%) 3 votes