Close

Nejžádanější jsou červené peněženky. Zjistěte, co za tím vězí.

Že ještě nemáte červenou peněženku? No pochopitelně, svět by byl hodně nudný, kdyby všichni nosili totéž, jakmile někdo prohlásí, že je to zrovna in.

Určitě vás tedy nechci nabádat, abyste honem rychle vyměnili svou starou peněženku za novou – červené barvy. Faktem ovšem je, že červené peněženky jednoznačně vítězí. A důvodem jejich dominance rozhodně není jen nějaký módní hit.

Rozkryjme tajemství obliby červených peněženek

V tomto článku vám nejprve odhalím čísla, díky nimž si uděláte obrázek o tom, jak drtivé je vítězství červených peněženek nad všemi ostatními barevnými variantami.

Dozvíte se také, které další barvy v pořadí by mohly červenou vyzvat na souboj.

Zodpovíme si taky zajímavou otázku, zda obliba červené platí i pro pánské peněženky.

A na závěr to nejdůležitější, co rozhodně nesmíte vynechat: důvody, proč jsou červené peněženky tak oblíbené. Prozradím vám, které důvody se mi podařilo vypátrat a především se zaměřím na jeden z nich – co říká o peněženkách učení Feng Shui.

Pojďme na to.

Podle výzkumu jsou nejlepší červené peněženky

Pokud budeme porovnávat peněženky čistě podle barvy – pak červená barva drtivě vede. Touží po ní 68 % lidí, tedy více než dvě třetiny. Jediný pohled na obrázkovou grafiku vám prozradí, že ostatní barvy zůstávají silně v závěsu.

infografika nejlepší peněženky

Barevná peněženka je druhá nejpopulárnější

Na druhém místě se umístila poměrně netradiční varianta, a to „barevná peněženka“. Co si pod tím asi představit?

Podle mého průzkumu barevná peněženka bude spíše hrát nejrůznějšími barvami.

Mohu rovnou prozradit, co za oblibou barevných peněženek stojí. Kromě specifického, často svěžího a veselého stylu, je to nepochybně i fakt, že mnohým dámám a slečnám se prý barevné peněženky rychleji hledají v kabelce. Upřímně – mám pro to pochopení – hledání věcí v kabelce je pro nejednu ženu důvěrně známá aktivita.

Barevné peněženky mohou být nejen veselé, ale třeba i velmi temperamentní. Takové jsou alespoň vzory peněženek Desigual. Což je poslední roky výrazně se prosazující značka.

barevná peněženka Desigual Lengüeta S Ashbury New Rojo Fuerte

 

Pokud jde o ostatní barvy, dobře si vede modrá společně s tyrkysovou, zelená a samozřejmě černá.

Cože černá? Nepřekvapuje vás (stejně jako mě), že černé peněženky upřednostňuje dokonce méně než 5 % lidí? Není náhodou černá tak nějak tradiční barva?

Kam se poděla klasika – černá peněženka?

S tou černou na tom prostě něco nehraje. Abychom tomu přišly na kloub, prozradím vám, kde se vzala data pro tento výzkum.

Výsledky výzkumu vychází jednoduše z toho, co Češi na internetu hledají, pokud jde o peněženky. Úplně přesně řečeno tak vlastně více než dvě třetiny lidí (vyhledávajících v českém jazyce), pokud hledají peněženku nějaké konkrétní barvy, pak jde o červenou.

červená peněženka dámská Joe´s Jeans Autograph Perforated

Z toho můžeme snadno usoudit, že červená barva je mezi lidmi nejoblíbenější. Češi mají největší zájem o koupi peněženky právě této barvy, a proto rovnou do vyhledávacího políčka na internetu zadávají, že chtějí vidět výsledky pouze pro červené peněženky. Totéž bude platit také pro modré či zelené peněženky.

Právě proto, že velké množství hlavně klasických kožených peněženek bude mít hnědou nebo černou barvu, kdo touží po konkrétní barevné variantě, zadá dříve nebo později barevný odstín dle svého přání. Nemusí se tak prokousávat záplavou černých či hnědých peněženek.

dámská černá peněženka Guess Basel Slim Clutch se zvířecím vzorem

 

Naopak ti, co touží po klasických barvách takto cíleně hledat nemusí. Pravděpodobně najdou, co hledají, tak jako tak. Jak je tedy doopravdy obliba černých peněženek veliká?

V tomto výzkumu se to asi nedozvíme. Ovšem černou či hnědou peněženku musíme alespoň dodatečně započítat mezi dlouhodobě oblíbená barevná provedení.

Pánská peněženka – červená ano či ne?

Když jsme už u klasických barev jako je černá a hnědá, přistupme rovnou k tématu pánských peněženek. Když jsou červené peněženky tak populární, týká se to i pánských peněženek?

K mému překvapení – týká.

O červené peněženky se nezajímají pouze slečny a dámy, ale vyhledávány jsou také přímo pánské červené peněženky. To nemusí být zase tak nevysvětlitelné. Třeba v sortimentu sportovních peněženek je pánská peněženka červené barvy častým a populárním modelem.

červená pánská peněženka Funstrom Lawnel Red

 

Tak trochu se odlišit…

Teď už tedy víte, jak jsou na tom jednotlivé barvy. Pokud toužíte být více odlišní, můžete tak zkusit třeba bílou. Zajímavou volbou může být i žlutá nebo fialová peněženka.

dámská peněženka Guess Delaney Large fialová

 

Než si však zvolíte svojí favoritku, měli byste nejprve znát odpověď, proč stále tolik lidí volí červenou.

Proč jsou tak oblíbené

Kromě toho, že červená je pro řadu z nás prostě hezká barva, existují i další pádné důvody, proč jsou červené peněženky tak žádané.

Když chcete více luxusu

Červená peněženka vás bude důstojně reprezentovat, když budete chtít působit rafinovaně, ale i tehdy, když chcete být dámou.

Požadovaného stylu docílíte kombinací konkrétního červeného odstínu a konkrétního materiálu. Taková dámská červená kožená peněženka může působit hodně luxusním dojmem.

To ví i značka Lagen, z jejíž dílny pochází různé varianty kožených peněženek. A i těm praktičtějším z nich umí červená (třeba v kombinaci se zvířecím vzorem) vdechnout dotek luxusu.

červená kožená peněženka Lagen dámská se sponou

Když k sobě chcete přitáhnout peníze

Možná, že už jste někdy narazili na moudrost, že červené peněženky nosí štěstí a drží se v nich peníze.

Nejde ovšem o nějakou obyčejnou lidovou moudrost. Tento názor vychází z učení feng shui (feng-šuej). Asi jste už o feng shui slyšeli třeba v souvislost se správným uspořádáním nábytku a bydlením celkově. Ale podstata feng shui je mnohem hlubší.

Peněženka podle feng shui

Podle tohoto učení existují v našem okolí předměty, které oslabují negativní energii nebo podněcují proudění pozitivní energie. Obklopíme-li se tedy těmi správnými předměty, mohou nám velmi dobře posloužit.

Peněženka představuje právě jednu z pomůcek feng shui. Není tedy pouhým užitkovým předmětem, ale má významné postavení.

Jak by taky ne. Při dodržování určitých pravidel si totiž pomocí naší peněženky můžeme k sobě přitáhnout peníze a prosperitu.

Jak už jste se jistě dovtípili, podle feng shui by měla peněženka mít červenou barvu. Je to proto, že červená barva nám umožňuje rychle dosáhnout toho, po čem toužíme.

V oblasti financí nám tedy pomůže aktivovat pozitivní příliv peněz do peněženky.

červená peněženka Joe´s Jeans Autograph Perforated

 

Naopak negativní energii v podobě odlivu peněz z peněženky nám mohou přivolat účtenky nošené v peněžence. Jde o energii peněz, které už nejsou u nás, a proto bychom účtenky – symbol odchozí energie – měli z peněženky vytahovat, respektive raději je tam ani nedávat.

Pokud vás učení feng shui zaujalo, více informací najdete ve speciálním článku o peněženkách podle feng shui →.

Peněz a pozitivní energie není nikdy dost

Ne každý sice věří na feng shui či pozitivní a negativní energie. Jenže pokud jde o peníze nebo příliv příjemných věcí do našeho života, proč to alespoň nezkusit, když se tím nedá nic zkazit.

Můžeme jedině získat.

Zda si červené peněženky získají i vaši přízeň, nechám na vás. Každopádně se už asi nedivíte, že na ně spousta lidí prostě nedá dopustit.

Svoji vyvolenou barvu nemusíte složitě vyhledávat přes vyhledávací políčka na internetu. Kvalitní eshopy dnes totiž mají barevný filtr. Můžete si tak rovnou zobrazit peněženky konkrétní barevné kombinace a dále třeba filtrovat pomocí ceny.

Vybrat si tak můžete přesně podle svých představ.

Nejžádanější jsou červené peněženky. Zjistěte, co za tím vězí.
5 (100%) 2 votes

One Comment on “Nejžádanější jsou červené peněženky. Zjistěte, co za tím vězí.

Simon
14.2.2016 at 14:30

A jak jste na tom vy? Máte svou oblíbenou barvu peněženky?

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *