Close

Peněženka s Eiffelovkou – propadněte kouzlu vintage stylu

Pařížský styl zkrátka letí. A nejde zdaleka jen o obrázky Eiffelovky. Peněženka s pařížským vzorem může mít rozličné motivy.

>> Vyberte si peněženku v pařížském stylu za výhodnou cenu  ➡ 

 

Podle čeho poznáte pařížský styl?

Kromě už zmíněné Eiffelovy věže jsou to také:

  • různé nápisy ve francouzštině,
  • často výstřižky z pařížského tisku,
  • drobní motýlci,
  • motivy pařížských ulic s obchůdky,
  • mapky Paříže nebo Francie,
  • další známé památky, např. bazilika Sacre Coeur v pařížském Montmartru.

Schválně kolik různých pařížských motivů napočítáte na této peněžence Dara bags?

Peněženka Dara bags pařížský styl

Vintage aneb poetika starých časů

Pokud na vás peněženka s motivem Paříže dýchne kouzlem starých časů, nejde určitě o náhodu. Typický pařížský vzor je totiž oblíbeným motivem vintage stylu.

Vintage styl je založený právě na kreativním ztvárnění starších motivů, které přenáší do dnešního světa módy a designu. Ve vintage stylu můžete pořídit bytové dekorace, oblečení, módní doplňky, ale i nábytek. No a samozřejmě také kabelky a peněženky.

logo peněženek Dara bags♥ Tip: Krásné peněženky ve vintage stylu vyrábí česká značka Dara bags. Všechny výrobky šijí zkušené ostravské švadlenky. Na peněženkách od Dara bags můžete najít rozmanité kvalitní látky. Nechybí samozřejmě spousta vzorů v pařížském stylu včetně nejoblíbenější Eiffelovky.

 ➡  Vyberte si svůj pařížský motiv za výhodnou cenu na Vivantis.cz ➡

 

peněženky s eiffelovkouPeněženky Dara bags nejen v pařížském stylu můžete koupit zde  ➡

 

Pozor – vintage styl nerovná se staré věci

Okouzlil vás vintage styl, ale nejste si jistí, zda nebudete tak trochu out?

Je pravda, že vintage styl se spojuje především s koncem 19. a počátkem 20. století až do 2. světové války. Také je pravda, že vintage styl má dýchat kouzlem starých časů, jako když vytahujete staré poklady z babiččiny truhlice.

Vintage ale není retro. Vintage nejsou staré věci, ale pouze to, co obstálo ve zkoušce času.

Názorné srovnání vintage a retra můžete vidět na těchto dvou svítidlech. Vlevo se nachází retro lampička, po které dnes zatouží už asi jen opravdový retro fanda. Vpravo je potom část vintage pokojíku včetně stylové lampičky.

srovnání retro a vintage stylu

 

Vintage tedy automaticky neznamená vyjít si ven v šatech, které se nosily v 19. století. Ale například vyladit svůj outfit do romantického stylu a obohatit jej o vintage doplňky, třeba stylovou brož či šperky.

Vintage také neznamená spát na staré matraci po babičce, ale například převléknout svou ložnici do povlečení s vintage motivy nebo třeba přidat trochu starorůžové a krajkované dečky na noční stolek.

Většinou tak jde o to zkombinovat různé prvky tak, abyste dosáhli výsledného efektu, který je s vintage spojený. Vintage věci tedy mohou působit poeticky, dodat více romantiky nebo nám připomínat to nejlepší, ze starých časů.

Ne každý příznivce vintage má odvahu odít se od hlavy k patě v tomto stylu. Často si tak návrháři vybírají pouze určité detaily – konkrétní motivy ze světa vintage a přidávají je ke kouskům odpovídajícím současným módním a designerským trendům.

Jen si zkuste představit samu sebe třeba v trendy černém trenčkotu s tímto vintage deštníkem.

Skládací deštník Blooming Brollies s Eiffelovou věží

Proto se také pařížské motivy staly tak oblíbenými. Eiffelovu věž tak můžete mít snad na libovolné části vašeho outfitu, ale třeba i na cestovním polštářku či dámské manikúře. Doplňky s Eiffelovkou jsou prostě velkým hitem.

Doplňky s motivem Eiffelovy věže

 

Pokud se vám tedy líbí vintage styl, rozhodněte je z čeho vybírat.

Začněte třeba s peněženkou v pařížském stylu.

Která z těchto peněženek ➡ vám padne do oka ?

 

Peněženka s Eiffelovkou – propadněte kouzlu vintage stylu
5 (100%) 2 votes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *