Close

Jak značka Roxy dobyla svět a dala mu tyto peněženky

Roxy patří mezi nejoblíbenější značky peněženek. A rozhodně se s nimi nesetkáte pouze v obchodech zaměřených na sport a sportovní módu.

Peněženky Roxy – to je pestrá škála motivů

od:

  • puntíků,
  • proužků,
  • geometrických vzorů,

po:

  • nejrůznější ornamenty,
  • květinové motivy až k
  • jednobarevným vzorům.

peněženka Roxy My Long Eyes Ax Vertical Arrow

Nezdá se vám, že je to na jednu značku poměrně široký zápřah? Neztrácí tím tak Roxy přízeň svých původních fanoušků?

Podle mého průzkumu síla značky Roxy pramení právě z toho, že obdiv svých původních příznivkyň – tedy hlavně

  • surfařek,
  • skateboardistek
  • a snowboardistek,

nikdy neztratila, přestože se z původně čistě sportovního zaměření prosadila na masovém trhu.

Holky z boardových sportů se na Roxy nenaštvaly, jak se klidně mohlo stát, a Roxy se tak těší oblibě nejen u sportovkyň, ale i u spousty dalších žen a dívek.

A to lze považovat za hodně výrazný úspěch. Jak se to Roxy podařilo?

Roxy – značka, která má svůj příběh

Roxy je původně australská značka dámské módy.

Značka patří pod společnost Quiksilver, což je nejen název firmy, ale také druhé značky společnosti – tentokrát pro pánskou módu. Obě značky mají mnoho společného. Od svého vzniku se zaměřovaly na návrh oblečení pro boardové sporty.

Značka Roxy se vyvinula přímo z Quiksilveru. Byl to šťastný nápad, když se návrháři z Quiksilveru rozhodli zkusit také oblečení pro surfařky, snowboardistky a skateboardistky.

Dosud se totiž oblečení podobného stylu navrhovalo pouze pro muže.

Roxy se tak stala první značkou svého druhu na trhu a toto prvenství dokázala patřičně vytěžit. Dá se říci, že v segmentu dámského oblečení pro boardové sporty v současnosti není značky, která by Roxy mohla konkurovat.

Všechna tajemství okolo vzniku Roxy odhalená

Roxy tedy vznikla jako dámská odnož Quiksilveru. Zaměření sortimentu proto bylo od počátku jasné.

Každá pořádná značka však potřebuje víc než jen své produkty: Musí mít zvučné jméno, pod kterým si ji zákazníci dobře zapamatují. A v segmentu módního odívání nemůže chybět ani charakteristické logo.

O skutečně úspěšných značkách se obvykle tradují historky, kdo jejich jméno vymyslel a kde se vzalo logo. Nejinak je to i u Roxy.

Hřeben ve tvaru srdce

To je logo, které doprovází produkty Roxy. Někdy si s ním návrháři skutečně vyhrají. Jako například na této peněžence Roxy My Long Eyes Interweave, která je různobarevnými logy Roxy doslova posetá.

dámská peněženka Roxy My Long Eyes Interweave

I zde se tvůrci značky nechali inspirovat Quiksilverem a do loga zakomponovali motivy vlny a hory.

Jméno pro značku už však s Qiksilverem nemá nic společného. Tedy kromě toho, že jej vymyslel Bob McKnight, ředitel Quiksiveru. Pro jméno nemusel chodit daleko. Značku pojmenoval po své dceři Roxy McKnight.

Která z jeho Roxy mu teď asi dělá větší radost, hmm?

Roxy je víc než jen sportovní móda

Dnes se Roxy nezaměřuje jen na oblečení a doplňky pro boardové sporty. Portfolio jejích výrobků postupně rostlo a dnes je skutečně široké.

batoh sugar baby interweave logo

V žádném případě nejde o značku vhodnou jen pro sportovkyně. Ať už Roxy na trh uvedla džíny, kolekci zimního oblečení, boty, letní šaty, šortky, batohy, kabelky nebo třeba i hodinky, vždy zůstala věrná svému stylu. U Roxy jde především o módu pohodlnou v šik střizích a svěžím designu.

Příliš stará na peněženku Roxy?

Roxy je móda, která svědčí především mladým dívkám.

Není to ovšem tak, že by byla pojatá jako móda jen pro mladé. Roxy nepředstavuje značku vhodnou jen pro ženy určitého věku, ale značku, které symbolizuje ženu, která je veselá, hravá a vitální. Hodí se pro aktivní životní styl, ale spousta ležérních modelů je skvělá i do města nebo k plážovému odpočinku.

Roxy tak dnes ovládá masový trh, aniž by ztratila své původní příznivkyně z řad fanynek boardových sportů. Roxy totiž mimo jiné neustále sponzoruje množství sportovních aktivit, hlavně z oblasti ženského surfingu.

V Roxy prostě ví, jak na to

Jste připravená dobýt s Roxy peněženkou svět (nebo aspoň nejbližší supermarket)?

Podívejte se na její v současnosti nejúspěšnější řady peněženek. Která se vám líbí nejvíc?

Roxy My Long Eyes

Řada My Long Eyes je hodně oblíbená a nabízí hodně různých vzorů. Následující potisk exotických květů je jen jednou z mnoha variant.

Peněženka Roxy My Long Eyes True Black s potiskem tropických květů. V kombinaci s černým podkladem vytváří krásně kontrastní vzor.

peněženka Roxy My Long Eyes True Black

Tropické květy jsou trefou do černého i na dalších doplňcích Roxy. Penál Roxy Off the Wall True Black Maui Lights se hodí nejen na psací potřeby, ale klidně jako i pouzdro k vodě, kam si uložíte nejnutnější maličkosti.

penál Roxy True Black Maui Lights

Když už budete u vody, můžete se do tropických květů přímo uložit na plážové osušce Roxy Hazy True Black Maui Lights. Je vyrobená z bavlny a nechybí samozřejmě výrazné logo Roxy.

plážová osuška Roxy Hazy True Black Maui Lights

Roxy Atoll

Řada Roxy Atoll nemá žádné divoké květy, vzory ani puntíky. Doplňky jsou navenek jednobarevné, ale uvnitř na vás přece jen vykoukne podšívka s potiskem.

Peněženka Roxy Atoll Slate Rose – tedy praktické růžové provedení s poutkem.

peněženka Roxy Atoll Slate Rose

A do páru k peněžence kabelka Roxy Gleefully Slate Rose s odnímatelným ramenním popruhem. Pohodlná do ruky i přes rameno a prostorná. Vejde se vám do ní učebnice či cokoliv formátu A4.

kabelka Roxy růžová

Není libo růžová? Roxy Atoll nejsou jen v růžových odstínech, ale i v černém či tmavě modrém provedení.

Roxy Playa Blanca

Řada Playa Blanca jakoby přímo sváděla k večerním procházkám po pláži. Ostatně playa blanca v překladu ze španělštiny znamená bílá pláž.

Peněženky Roxy Playa Blanca mají oddělitelné poutko, takže je můžete klidně nosit jen tak na ruce. Zde na obrázku Roxy Playa Blanca v pikantním odstínu Chili.

velká peněženka Roxy Playa Blanca Chili

Pokud budete s sebou potřebovat větší úložný prostor, jsou vám k ruce i kabelky Playa Blanca. Je jich samozřejmě více různých barev i provedení. Jedna z variant opět v odstínu Chili:

kabelka Roxy Island Dream Chili

Roxy Tropical Drift

Peněženka s puntíky Roxy Tropical Drift Ax Leaf Dots je zase spíše zástupkyní praktičtějších a sportovnějších věcí od Roxy.

Textilní provedení, velké puntíky a zapínání na suchý zip. To je ideální sportovní peněženka.

sportovní peněženka Roxy s puntíky

 

 

 

Jak značka Roxy dobyla svět a dala mu tyto peněženky
4.7 (93.33%) 3 votes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *