Close

Peněženka se sovou ochrání vaše peníze – odhalte tajemství sov, které znali už staří Řekové

Značné množství sov se v poslední době uhnízdilo v našich peněženkách. Což není vůbec špatné – mít na své peněžence symbol moudrosti. Možná vás dovede k moudrému a uváženému hospodaření s penězi.

Sova na vaší peněžence není ale jen obyčejná designová malůvka. Přečtěte si o tom, jaký význam sova má a jakou mocí může vaše peníze ochránit.

Sova je velmi častý mytologický symbol. V mnoha kulturách, včetně naší, je sova symbolem moudrosti. I když se o tom méně ví, sova je také považovaná za symbol bohatství a magické moci.

 

$$ Soví peněženky hnízdí v tomto obchodě. Zaleťte se podívat. $$
peněženka sova Dara bags - motiv 133

Jak sova ke své pověsti přišla

Sova tedy symbolizuje celkem tři významné jevy:

  • moudrost,
  • bohatství,
  • magickou moc.

Nejde přitom o žádné vlastnosti, které by sovám někdo přisoudil náhodně. Už lidé v pravěku si začali všímat neobyčejnosti těchto ptáků. Proto motivy sov nacházíme už jako součást jeskynních maleb pravěkých lidí.

Chování sov lidi fascinovalo v dobrém i špatném slova smyslu v podstatě odjakživa.

Proč je sova symbolem bohatství?

Se sovou jako symbolem bohatství se setkáváme už ve staré Číně. Ale nejen tam. Také ve starém Řecku měly sovy výsostné postavení. Athéňané sovy i zobrazovali na svých mincích a penězům dokonce „sovy“ přímo říkali.

Sova ale symbolizovala také moudrost a vědění. Doprovázela totiž bohyni moudrosti Athénu. Jedno z Athéniných jmen v překladu znělo „Sovooká“.

Sova znázorněná na štítu samotné bohyně Athény:

bohyně Athéna se štítem sovy

Proč je sova symbolem moudrosti?

Víte vlastně, proč je sova považovaná za symbol moudrosti?

Důvodů může být více.

Prvním z nich je, že lidé si všimli nápadně velké hlavy sov ve srovnání s jinými ptáky. A vysvětlili si to tím, že sovy jsou velmi moudré. Ve skutečnosti sovy nemají ani tak velkou hlavu, jako spíš hodně načechrané peří. Takže jejich hlava se jen velká zdá.

Druhé vysvětlení už se zakládá na tom, co skutečně pravda je. Jak už víte, lidé si od pradávna všímali chování sov: typická sova si sedí v hlubokém lese na větvičce stromu a tiše pozoruje své okolí. Nic neunikne její pozornosti. Vidí i to, co ostatní přehlédnou. Přitom působí až podezřele klidně.

Říká se, že sova odhalí skryté motivy našeho jednání a pozná i lež.

sova v lese na stromě

Proč je sova symbolem magické moci?

Je to opět pro její specifické vlastnosti a chování. Sova jako bystrý a tichý pozorovatel nepřehlédne ani žádná znamení osudu. Navíc její noční život, typické houkání ozývající se z hlubokého a temného lesa, to vše jen a jen přispívá k její tajuplnosti.

Sova jako znamení v indiánském horoskopu

Sova zaujala i indiány a stala se jedním z dvanácti zvířat (znamení) v indiánském horoskopu.

Pokud znáte někoho narozeného mezi 23. listopadem a 21. prosincem, pak jde o člověka, který je podle indiánského horoskopu ve znamení sovy.

A co vystihuje sovu podle indiánského horoskopu?

Člověk sova je vášnivý a dokáže si užívat krás života. Na druhou stranu je ovšem také schopný obětovat se pro ostatní. Sovy umí být objektivní a nestranné a dokáží zachovávat tajemství. Sova je člověkem mnoha tváří a podob, a proto ve spoustě lidí vyvolává nervozitu.

Z mytologie rovnou do současnosti

Jestli vám sova ještě stále nepřijde fascinující, přečtěte si těchto top 3 zajímavostí ze světa sov:

1. Sov je více než 200 druhů

V České republice ale pravidelně hnízdí jen 9 druhů. Další dva druhy – mezi nimi i sovice sněžná na obrázku, známá z příběhů o Harrym Potterovi – k nám jen občas zavítají na zimu.

sovice sněžná

2. Sovy jsou velmi rozmanité co do velikosti

Naší nejmenší sovou je kulíšek nejmenší, který má pouhých 13,5 cm. Naopak výr velký má rozpětí křídel až dva metry.

3. Všechny sovy České republiky jsou chráněné zákonem O ochraně přírody a krajiny

Je to proto, že sovy patří mezi nejohroženější a nejvíce ubývající ptáky. Je to jednak kvůli likvidaci lesů a také kvůli používaní chemického ošetření na polích. Hlodavec sežere chemicky ošetřené obilí a otráveného hlodavce potom sežere sova.

Sovy jsou tedy velmi vzácní ptáci ve všech ohledech.

Když ovládne vaši peněženku sova

Zajímavé je, že čím více jsou vzácnější v naší přírodě, tím více pronikají do světa módy a designu. Lidé si motiv sovy oblíbili právě proto, že nejde jen o obyčejný obrázek roztomilého zvířátka, ale že nese i svůj vlastní vnitřní význam a hlubokou symboliku.

A tak sovy vlétly do našich domovů i šatníků. Někdy se tváří roztomile a rozpustile:

barevné sovy peněženka Dara bags

Jindy zase více vynikne jejich záhadnost a mystická moc, díky které sova pomáhá udržovat vaši peněženku co nejvíc plnou.

Dara bags peněženka sova

Spojení sov a peněz jsme si už objasnili. Pokud tedy toužíte obohatit svůj outfit o nějaký doplněk se sovou, peněženka by měla být první volba, o které budete uvažovat.

Rozhodněte se ale podle sebe: dejte na svůj vnitřní pocit, který vám napoví, co si vybrat a zda je peněženka se sovou pro vás ta správná volba.

Tip: Pokud si chcete přitáhnout do své peněženky energii peněz, pomůže vám kromě sovy také červená peněženka.

Nejde ale zdaleka pouze o peněženky. Magickou moc do vašich rukou může vnést i kabelka se sovou. Ať už v klasickém nebo crossbody provedení.

crossbody kabelka se sovou

 

Dara bags kabelka sovy

 

Sovičkové peněženky zkoukněte zde.

Za sovími kabelkami zaleťte sem.

Peněženka se sovou ochrání vaše peníze – odhalte tajemství sov, které znali už staří Řekové
4.5 (90%) 2 votes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *