Close

Dvě nesmiřitelné soupeřky: malá versus velká peněženka. Které dáte přednost vy?

Mezi peněženkami existují dva nesmiřitelné tábory – malé peněženky a velké peněženky. Tyto skupiny jsou jako dvě znepřátelené politické strany.

Každá peněženka se chce dostat na nějaké teplé místečko, tam si spokojeně a hlavně dlouho hovět, a dostávat co nejvíc peněz.

Jenže být peněženku není vůbec žádná legrace.

Lidé mohou mít dva psy, klidně i dvě kočky, dokonce i dvě auta. Často mají několik kabelek, několik čepic, různé páry bot, kabátů. Střídají brýle, účesy, partnery. Tlačítkové mobily nahrazují za chytré telefony, a ty po čase za model s vyšším výkonem.

Někteří střídají i peněženky. Jenže takových je proklatě málo!

Krutý úděl peněženky

Nejen že většina lidí má jen jedinou peněženku. Ke všemu ji obvykle nosí celé roky. Někdy tak dlouho, dokud se prostě nezačne rozpadat. Marketingovému heslu: „Kolik peněženek máš, tolikrát jsi člověkem“ prostě nikdo neuvěří.

Být peněženkou je proto značně stresující.

peněženky v regálu

Žádná peněženka nechce zůstat dlouho na ocet. Je hrozně smutné, když se peněženka musí dívat na to, jak si nakupující vybere peněženku, která leží v regálu hned vedle ní. Zatímco ona stále nemá nikoho, kdo by jí svěřil své těžce vydělané peníze.

Vůbec nejhorší je, když jako peněženka ležíte v nějakém obchodě s oblečením nebo módními doplňky,  okolo vás se promenádují dobře situované peněženky v rukách svých majitelů a majitelek a posmívají se vám.

I luxusní dámská peněženka může zůstat na ocet

Čím déle takto zůstáváte sama, tím je těžší nenechat se rozhodit. Tím více nepříjemných otázek vás napadá. Jako:

Co je se mnou špatně?“

„Co mají ty ostatní, co já nemám?“

„Nejsem na dnešní dobu málo umělá?“

„Vždyť jsme v podstatě všechny stejné: každá máme na této zemi předem daný a jasný úkol.

To je sice pravda. Ale každá peněženka není stejná.

Peněženky se přece jen od sebe v něčem liší. Liší se v nepatrných detailech, jako je zapínání na zip či na patent, zlaté nebo stříbrné detaily, materiálem v podobě kůže, koženky či látkového provedení.

malá dámská kožená peněženka Lagen

Holky, jdem se měřit

Jenže jeden rozdíl – ten je pro peněženky obzvlášť kritický.

Velikost peněženky.

Pro někoho je to možná jen jedna vlastnost z mnoha. Jenže se dá měřit. A jakmile se dá něco měřit, vznikne někdy až posedlost začít se podle této vlastnosti porovnávat.

A tak se peněženky mezi sebou neustále srovnávají a hodnotí jedna druhou.

Mezi peněženkami proto existují dva nesmiřitelné tábory – malé peněženky a velké peněženky. Dvě znepřátelené strany, které mezi sebou vedou odvěký souboj. Souboj o to, kdo zvítězí v zápase o větší přízeň lidí.

O tom, která strana se bude hřát na výsluní, rozhoduje všeobecné veřejné mínění. Mezi peněženkami tak panuje řada mýtů, které znepřátelené peněženky rády využívají, aby veřejné mínění zvrátily na svojí stranu.

Schválně se zamyslete nad následujícími řádky. Možná, že už vás některý tábor svými argumenty dostal.

Velká peněženka – dlouhá a prostorná pomocnice

Velké peněženky si  samozřejmě myslí, že když jsou větší, jsou automaticky lepší. Protože:

– víc se toho do nich vejde

Do velké, prostorné peněženky můžete umístit nejen peníze, ale často i celou řadu platebních a věrnostních karet. Uschováte zde nákupní seznam, jízdenky i aktuální slevové kupony.

Vejdou se sem doklady a často i občanka staršího, tj. většího formátu. Vaše velká peněženka vám uschová i fotky vašich blízkých.

Velká dámská červená peněženka Lagen

– mají-li vhodné přihrádky, dají se v nich dobře organizovat věci

Pokud máte rádi řád a pořádek, s velkou peněženkou se nemusíte obávat, že byste místo peněženky měli odpadkový koš. Každá maličkost, kterou do peněženky uložíte, může mít své vyhrazené místo.

– rychleji ji najdete v kabelce, tašce či batohu

Už dost trapnému hledání peněženky u pokladny, když za vámi stojí dlouhá fronta nerudně se tvářících spoluobčanů. Velká peněženka se vám jen tak snadno v kabelce nezatoulá, a pokud přece, hledání nebude tak nekonečné.

– působí noblesnějším dojmem

Už malé holčičky často vzhlíží ke své matce, jak vznešeně drží peněženku a vytahuje z ní u pokladny bankovky (či v dnešní době platební kartu). A není to jen dojem malých holčiček. Velká dámská peněženka správného designu skutečně působí dražším a luxusním dojmem.

Velká dámská peněženka na zip Calvin Klein

– budete mít krásně rovné bankovky

Konec přehnutým, pokrčeným nebo dokonce zmuchlaným bankovkám. I tohle rozhoduje o tom, zda budete za dámu, nebo za paní, která si na dámu jen hraje. Pro někoho možná trochu puntíčkářský přístup, ale ten, kdo nerad vytahuje pomuchlané bankovky, volí dlouhou peněženku.

– budete přitahovat energii peněz

Učení feng shui říká, že velká peněženka k sobě bude přitahovat více peněz. Takže pokud věříte v pozitivní síly a chcete si je naklonit na svoji stranu, pamatujte, že čím větší peněženka tím větší množství peněz bude přitahovat.

– mohou se dát nosit i jako crossbody kabelka

Oblíbené a šik – takové jsou kabelky přes rameno. Některé modely, zejména pak od značky Guess, jsou už navržené tak, aby mohly sloužit i jako peněženka na denní nošení. Když chcete vyrazit do společnosti pouze s malou crossbody, přidáte řemínek a jde se. Žádné přendávání peněz.

Kabelka crossbody Guess Abbey Ray růžová Crossbody Guess s vnitřním uspořádáním jako peněženka

Velkým peněženkám sebevědomí rozhodně nechybí

Některé radikální peněženky dokonce vyhlašují, že si je vybírají především společensky významní lidé. Ti totiž často mívají řadu kreditních či dokonce VIP karet, a proto potřebují velkou peněženku.

A co na to malé peněženky?

Samozřejmě jsou nadšené z pokročilých platebních technologií a tvrdí, že dnes, kdo jde s dobou, má už dávno důležité karty nahrané ve svém mobilu. A v ruce samozřejmě – malou peněženku.

Kam s ní aneb proč se vyplatí malá peněženka

Co na samochválu svých větších kolegyň říkají bojovnice za práva malých peněženek? Pokud pomineme propagační hesla jako: „Co je malé, to je milé a v kabelce roztomilé,“ a podíváme se na skutečné argumenty, pak mezi nimi nejčastěji zaznívají následující:

– je skladná

Nejpádnější argument. Slyší na něj hlavně muži, ale nejen oni. Ocení jej každý, kdo se nechce nebo nemůže všude tahat s velkou peněženkou. Malá peněženka se vám pohodlně vejde do menší kabelky a třeba i do kapsy u kabátu.

Morellato kožená peněženka malá

– využijete ji prakticky

Vyberete-li si vhodný model, může vám posloužit pro nejrůznější příležitosti. Malá peněženka vám nebude překážet na výletech či při sportovních aktivitách – na kole či na projížďce na kolečkových bruslích. Doprovodí vás třeba i do tanečního klubu.

– pomůže vám se sebeorganizací

Pokud je peněženka malá, není vhodné v ní shromažďovat kdejaké papírky, prošlé kupóny, účtenky a jiné věci.

Malá peněženka vám při správném využívání pomůže zaměřit se na to podstatné. Tedy aby sloužila svému původnímu účelu, a to placení. Naučí vás nezanášet peněženku věcmi, které by v ní být neměly nebo na které dokonce po čase zapomenete, kam jste je dali.

Malá dámská kožená peněženka Friedrich Lederwaren

– je méně nápadná zlodějům

Když velkou peněženku najdete v kabelce rychleji vy, nahmátnou ji tam rychleji také případní zloději. S malou peněženkou jim jejich nečestné plány můžete zhatit.

Ženám na velikosti záleží, pánové!

Takže máme jasno. Malé a velké peněženky nejsou žádné kamarádky a nenechají na sobě nitku suchou. Jak si ale obě skupiny v současnosti stojí?

Bohužel musím zklamat všechny příznivce malých peněženek. Náš průzkum ohledně moderních peněženek totiž ukázal, že dvě třetiny lidí dávají přednost velké peněžence. Malé peněženky tedy poptává pouze třetina lidí.

popularita peněženek

Zajímavé ale je, že když někdo svou peněženku vybírá na internetu, s hledanými výrazy jako „malá pánská peněženka“ nebo „velká pánská peněženka“ se prakticky nesetkáme.

Naopak „velká dámská peněženka“ nebo „malá dámská peněženka“ se hledá úplně běžně.

Takže vidíte, že ženám na velikosti záleží dokonce i tehdy, když si vybírají svou peněženku.

A jak to všechno bude dál? Podaří se malým peněženkám zvrátit nepříznivou situaci a najít si více příznivců? Nebo je ještě více převálcuje trend velkých peněženek?

Nechejme se překvapit.

Každopádně na StylovéPeněženky.cz budeme celou situaci dále bedlivě sledovat. Zůstaňte s námi.

Dvě nesmiřitelné soupeřky: malá versus velká peněženka. Které dáte přednost vy?
5 (100%) 3 votes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *