Close

Moderní peněženky – které jsou nejvíc trendy a proč?

Přiznejme si pravdu. Většina z nás nenosí běžně víc jak jednu peněženku, zatímco kabelek se nám doma v šatníku hromadí pořádná kupa. Některé z nich si schováváme pro specifické příležitosti, jiné už jen tak „co kdyby náhodou”.

Dnes jsou moderní velké kabelky, do kterých bez problémů dáte školní sešity nebo pracovní složky a ještě i deštník a svačinu. Před pár lety byste s takto velkou kabelkou potkali málokoho. Teď se ale zrovna nosí.

A trendů ve světe kabelek je mnohem víc.

>> Moderní peněženky za výhodné ceny koupíte zde  ➡ 

 

peněženky v regálu čekají na budoucího majitele

Kabelky jsou zkrátka skloňované téma. No a chudáci peněženky jsou oproti nim pořádně v ústraní. Neznamená to ale, že by peněženky žádným trendům nepodléhaly.

V tomto článku si odhalíme nejoblíbenější typy současných peněženek. Po čem Češi a Češky nejvíc touží? Které značky se hřejí na výsluní popularity? Které barvy a motivy nejvíc táhnout?

Značkovým peněženkám vévodí Guess

Jasně nejoblíbenější jsou značky, které nabízí luxus relativně za přijatelnou cenu. S velkým náskokem v žebříčku popularity vedou peněženky Guess. Druhé v pořadí následují peněženky Michael Kors. Až na třetím místě se umístila spíše sportovní značka peněženek Roxy.

A tady máte pořadí 10 nejoblíbenějších značek peněženek – od nejoblíbenější Guess až po desáté místo:

 1. Guess
 2. Michael Kors
 3. Roxy
 4. Desigual
 5. Adidas
 6. Dakine
 7. Fox
 8. Quiksilver
 9. Horsefeathers
 10. Lacoste

Luxus nikdy neomrzí

Už z pořadí nejoblíbenějších značek lze odvodit, že přednost dáváme luxusním kouskům. Celých 41 % lidí by ve své tašce rádo našlo luxusní peněženku. Po sportovním stylu touží pětina z nás. Oblíbené jsou také peněženky s nejrůznějšími motivy.

Vůbec nejpopulárnějším motivem je sova. Populární jsou ovšem i další zvířátka. Hlavně kočky a koně.

Sova ale výsostně okupuje první místo. O tom proč jsou sovy tak oblíbeným motivem – a na peněženkách zvláště – se dočtete více v článku: Peněženka se sovou ochrání vaše peníze.

peněženka Dara bags se sovičkami - motiv 84

Hodně trendy jsou v současné době také peněženky s motivy evropských metropolí.

Lákavé jsou hlavně peněženky s dominantami Paříže. Jsou totiž často ztvárněné ve vintage (chcete-li retro) stylu a oplývají tak svým specifickým půvabem. Vůbec nejoblíbenější z pařížského stylu je peněženka s Eiffelovou věží.

Mezi TOP 5 patří i peněženky s puntíky. Obliba puntíků je značná hlavně proto, že puntíky můžou být v určitých kombinacích hravé a veselé. Při jiném pojetí zase naopak prudce elegantní. Fanoušci puntíkovaných peněženek tak mají poměrně širokou základnu.

5 nejoblíbenějších motivů peněženek:

 1. se sovou
 2. motivy Paříže
 3. kočky
 4. fotbalové kluby
 5. puntíky

Co se týče barevných peněženek, nejvíce lidí touží po červené peněžence. Její obliba je tak výrazná, že této tematice jsem na blogu věnovala celý jeden článek: Nejžádanější jsou červené peněženky. Zjistěte co za tím vězí. V něm se můžete dozvědět více o tom, jak si stojí ostatní barvy i o tom, proč tolik lidí upřednostňuje právě červenou peněženku.

Nadvládu červených peněženek stručně ilustruje následující grafika:

nejoblíbenější peněženky podle jednotlivých barev

Velká dámská kožená peněženka červená

Velká dámská červená kožená peněženka na zip – tak tímto souslovím by se dal popsat vůbec nejoblíbenější typ peněženky.

V tomto případě zřejmě nepůjde o nějaký aktuální trend, ale o dlouhodobou popularitu těchto peněženek. Velká dámská kožená peněženka – a navíc červené barvy – je zkrátka královou mezi peněženkami.

velká dámská červená peněženka kožená

Nejodolnějším materiálem pro výrobu peněženek je totiž pravá kůže. Kožené peněženky zkrátka vždy budou mít své příznivce, kteří na ně nedají dopustit.

Podobné je to i se zapínáním. Nejpraktičtější je zkrátka zapínání na zip. I když ne každému se musí líbit, je prostě dlouhodobě nejoblíbenější.

Velká peněženka vám i vašim bankovkám poskytne komfort, zatímco malá peněženka se snáze vejde do kabelky či kapsy kabátu. Ve výsledku však dvě třetiny lidí dávají přednost velké peněžence před malou.

Nejdůležitější trendy shrnuje následující infografika:

moderní peněženky - infografika největších trendů

Zatímco některé trendy se na výsluní hřejí poměrně dlouho a dlouho jistě i budou (velké kožené peněženky), ani svět peněženek není ochuzen o novinky. Nad některými z nich zůstává rozum stát.

Příkladem je třeba trend pánských peněženek: poslední dobou se objevuje hodně pánských peněženek bez kapsičky na mince. Samozřejmě i tyto peněženky mají na trhu své místo – někteří pánové se prostě drobných záměrně zbavují. Pokud ale kupujete  pánskou peněženku jako dárek, nenechte se okouzlit prvním pohledem, ale zaměřte se i na to, zda peněženka splňuje očekávání v oblasti praktického použití.

No a pokud jsme u těch dárků, skvělým trendem jsou také nejrůznější sady, jako je třeba tato od značky Roxy:

Roxy peněženka, penál, batoh, taška a opasek.

 

Nejde jen o tradiční kombinaci peněženky a kabelky ve stejném stylu. Peněženku dnes můžete sladit s nejrůznějšími částmi vašeho outfitu. Třeba i s opaskem, plážovou osuškou či cestovním kufrem.

Rozhodně je z čeho vybírat.

Vyber si pro sebe trendy peněženku

 

 

Moderní peněženky – které jsou nejvíc trendy a proč?
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *