Close

Peněženka jako dárek: 3 tipy jak se vyhnout zklamání z nevhodného dárku a zabodovat

Předstírané nadšení…Zakrývané rozpaky…

Přesně takový byl výraz na tváři obdarovaného. Snažil se to zdvořile skrýt, ale pocit zklamání byl přesto zjevný. Čekal zřejmě něco jiného. A to zamrzí.

Chtěli jste potěšit někoho, na kom vám záleží, no nepovedlo se.

Trapná situace, do které se nechce nikdo dostat. Ať už jako onen obdarovaný, nebo ten, kdo toužil druhého potěšit. 

peněženka jako dárek na Vánoce

Jasně, že milujete ten pocit, když můžete někomu udělat radost. Je to ale dobrý nápad darovat někomu peněženku? Nemáte obavu, zda to není tak trochu bez nápadu a nudné? S následujícími tipy rozhodně ne.

1. Peněženka nejprve z praktického hlediska

Hodně lidí používá stále dokola ten stejný typ peněženky. Hold zvyk, to je železná košile (nebo velká kožená peněženka).

Měli byste tedy mít určitý přehled, jaký typ peněženky budoucí obdarovaný nosí. Jde-li o hodně blízkou osobu, třeba o manžela nebo děti, pravděpodobně budete mnohé vědět.

Chcete-li ale obdarovat někoho, jehož peněženka se vám nepovaluje doma v předsíni, doporučuji nejprve zahrát si na špióna.

Špión pátrá po peněžence

Vaším úkolem bude obhlédnout si jeho současnou peněženku.  Je dobré si zejména všímat, zda jde o malou nebo velkou peněženku. Zda v ní nosí drobné, nebo se jich zcela zbavuje. Jaké další přihrádky využívá, tedy co dál v peněžence nosí (doklady, platební karty,… ).

pánská peněženka Lagen s přihrádkou na mince

pánská kožená peněženka značky Lagen všechny potřebné přihrádky, na které je váš partner nebo syn zvyklý?

Pokud tyto informace nemáte k dispozici a nemůžete ani nepozorovaně proklouznout dovnitř peněženky, zatímco se její majitel třeba sprchuje, musíte zvolit taktický manévr. Může jít o společný nákup. Navrhněte třeba dát si zmrzlinu nebo zajít na kávu. Potřebujete vidět peněženku v akci.

2. Strefte se do správného stylu

Nejen ženy a dívky řeší celkovou sladěnost svého vzhledu. Na internetových diskusích ženy často debatují o tom, jak vybrat vhodnou peněženku či jiný doplněk pro svého partnera a nezklamat ho.

Žena, která koupí svému muži pod stromeček novou peněženku, protože na tu starou a roztrhanou už se prostě nemůže dívat, to má při výběru v mnohém snazší.

Některé ženy, jejichž partner je třeba velmi úspěšný či mocný muž, se musí vypořádat s daleko vyššími nároky svého protějšku. Potřebují se trefit do jeho vkusu. Partner má prostě svůj styl a na tom si trvá.

pánská peněženka Quiksilver Slim Options Castlerock pánská peněženka Quiksilver Slim Options Castlerock - vnitřní uspořádání

Je pánská peněženka Quiksilver Slim Options Casterlock to s čím zazáříte nebo budete muset lovit v jiných vodách?

Ať už vybíráte dárek pro partnera nebo třeba pro dceru, nad stylem peněženky byste se měli také zamyslet. Alespoň si ujasnit, zda danou osobu potěší spíše elegantní nebo sportovní peněženka. Nebo zda dá raději přednost peněžence s veselými nebo vintage motivy, jako je oblíbená peněženka s Eiffelovkou.

3. Buďte nápadití, buďte jiní

Některé luxusní peněženky se prodávají již přímo v dárkové krabičce se jménem příslušné oděvní značky. I tento malý detail má pro mnohé punc určité prestiže.

pánská peněženka Guess dárková sada s pouzdrem na vizitky

Dárková sada Guess obsahuje pánskou peněženku i pouzdro na vizitky, to vše v luxusní dárkové krabičce

Peněženka pěkně zabalená v krabičce, ať už přímo od výrobce nebo prostě jen od vás, nemusí být zdaleka jediným překvapením večera.

Tip: Lidé také často darují blízkým hotovost. Co takhle darovat hotovost přímo v krásné, nové peněžence?

Myslíte, že darovat peněženku je přesto trochu nudné? Ne s těmito tipy.

Darovat peněženku není vůbec nudné. Musíte ale umět správně využít její potenciál.

Jak už víte, do peněženky můžete rovnou vložit určitou hotovost podle toho, jak významnou událost právě oslavujete. Nápaditosti se ale meze nekladou. Do peněženky můžete vložit ale i celou řadu jiných překvapení. Co takhle třeba:

  • přáníčko, osobní vzkaz obdarovanému. Vyberte nějaký úhledný kousek papíru a napište vlastnoruční vzkaz, krátký verš či prostě jen „Vše nejlepší k narozeninám, s láskou máma“.

dárková kartička do peněženky♥ Tip: Vložte do peněženky originální dárkovou kartičku. Vyrobte si vlastní design nebo si stáhněte sadu už připravených kartiček v pdf. Vytiskněte nejlépe na tvrdý papír, vystřihněte a vložte kartičku do peněženky.

 ➡  Stáhněte si ZDARMA dárkové kartičky do peněženky.

 

  • vaši fotku, fotky dětí a rodiny. Má-li vybraná peněženka průhlednou kapsičku, co kdybyste do ní hned vložili nějaké pěkné fotky, aby vás tak obdarovaný mohl všude nosit s sebou.
  • dárkový poukaz. Vložte do peněženky buď skutečný dárkový poukaz či kupón, který jste někde získali, anebo si vymyslete a vyrobte svůj vlastní. Co takhle třeba poukaz na domácí erotickou masáž se závěrečným překvapením?

průkaz do peněženky

Žertovný průkaz do peněženky vytahujte dle potřeby.

  • šperky a jiné drobnůstky. Prostě nějaká maličkost, která se do peněženky vejde
  • kanadský žert. Zde už záleží na vašem osobním vkusu (nebo zvrhlosti) a humoru, který by obdarovaného neurazil ale naopak pobavil. Do peněženky můžete vložit například jeden euro cent, malého plastového pavoučka či nějaký žertovný průkaz.

zvrhlé dárky do peněženky

Jeden ze zvrhlejších způsobů jak překvapit či vyděsit obdarovaného

Nezapomeňte probudit zvědavost

Ke všem uvedeným nápadům ještě jedno upozornění.

Některé peněženky mají tak mnoho přihrádek či kapsy na záludných místech, že není dobré překvapení v peněžence příliš důmyslně ukrývat.

Mohlo by se pak stát, že si jej obdarovaná osoba ani nevšimne. Pak ji budete muset sami upozornit, a to už není tak úplně ono.

Navíc někdy v peněženkách bývají vloženy i různé lístečky od výrobce nebo ochranné folie. Obdarovaný tak nemusí hned reagovat ani pokud uvidí v peněžence nějaký papírek.

Měli byste tedy veškerá překvapení pokud možno umístit tak, aby bylo patrné, že v peněžence je asi ještě něco dalšího. Chce to raději probudit trochu zvědavosti. Například nechat vyčnívat ven růžek papíru nebo hedvábnou stužku.

Doufám, že se vás tipy, jak darovat peněženku pořádně inspirovaly.

Darovat peněženku je totiž skvělý nápad, pokud si dáte s výběrem trochu záležet. A vybírat je určitě z čeho.

Tak s chutí do toho.

 

 

Peněženka jako dárek: 3 tipy jak se vyhnout zklamání z nevhodného dárku a zabodovat
5 (100%) 4 votes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *